actionStickercartcartSummaryThanksfacebookgooglePlusmenuTogglenewStickeropeningHourspaginationArrowphonetwitter
Prodejna v Plzni v Malické je přestěhována do centrály v Kyšicích, Polní 246.
Košík je prázdný 0 Menu

Sanace otevřeného ohniště

Máte původní zděné otevřené ohniště nebo krb? Patří starý otevřený krb k vašemu domovu a nechcete se ho zbavit? Jste nespokojeni s jeho účinností a funkčností?

5. 9. 2017 v 0:00

Máte původní zděné otevřené ohniště nebo krb?
Patří starý otevřený krb k vašemu domovu a nechcete se ho zbavit?
Jste nespokojeni s jeho účinností a funkčností?
Máte strach z otevřeného ohniště, které nemůžete nechat bez dozoru?
Uvažujete u topení levným obnovitelným zdrojem?

Máme pro Vás řešení!

Naší specializací je nahrazení neúčinného otevřeného krbu který dosahuje maximální účinnosti do 10%, špičkovou kanadskou dvouplášťovou vložkou, která je technologicky vyvinuta právě pro instalaci do starých a nefunkčních otevřených krbů a ohnišť. Vložku lze také jednoduše zapustit do zdi která má tloušťku od 380mm, bez nutnosti vytvoření obestavby.

Díky dvouplášťové konstrukci krbové vložky se všechno vytvořené teplo drží v onom meziprostoru mezi tělem vložky a plášti. Za pomocí dvourychlostního tlačného ventilátoru se horký vzduch vyfouká směrem dopředu do obytné místnosti. Díky této technologii jste schopni opravdu z malého množství paliva vytopit dříve nevytopitelné prostory. Další výhodou nucené cirkulace vzduchu v mezipláštích vložky, je efektivnější předání tepla, snížení teploty spalin, což logicky zvyšuje topnou účinnost a sníží spotřebu paliva.

Jak je to s komínem, napojením na něj a vlastně celou montáží?

S napojením na komín máme dvě možnosti provedení.

Pokud shledáme stávající spalinová cestu vpořádku, stavebně a protipožárně bezpečnou je možné napojit novou krbovou vložku kouřovodem přes původní dutinu sběrače ohniště. S komínovým průduchem se nemusí nic dělat, pokud vyhoví všem platným normám a požadavkům na spalinovou cestu dle ČSN 734201.

V praxi nejpoužívanějším řešení je tzv. přímé napojení krbové vložky na komínovou vložku ( svislý kouřovod ) kde je zaručená maximální bezpečnost a funkčnost spalinové cesty.

Jak je zřejmé z fotografií při montážích, není nutné ve většině případech zhotovovat montážní otvory do původního pláště vašeho krbu.

Pacific Energy Regency Napoleon Hampton Caframo Hultafors

Důležité informace

Kontakt

tuto prodejnu jsme přestěhovali do centrály do Kyšic u Plzně, Polní 246

Mobil: +420 775 166 740
Email: obchod@nasedvere.cz