actionStickercartcartSummaryThanksfacebookgooglePlusmenuTogglenewStickeropeningHourspaginationArrowphonetwitter
Prodejna v Plzni v Malické je přestěhována do centrály v Kyšicích, Polní 246.
Košík je prázdný 0 Menu

Teplovzdušné rozvody

Základní princip teplovzdušného vytápění spočívá v zajištění cirkulaci vzduchu. Teplovzdušné rozvody z krbových vložek je možné realizovat pomocí hliníkových flexi trubek tzv. semivaců a popř. krbových ventilátorů.

5. 9. 2017 v 0:00

Základní princip teplovzdušného vytápění spočívá v zajištění cirkulaci vzduchu. Teplovzdušné rozvody z krbových vložek je možné realizovat pomocí hliníkových flexi trubek tzv. semivaců a popř. krbových ventilátorů. Ty pracují na principu odsávání teplého vzduchu z mezipláště krbu a jeho následném rozvodu do ostatních místností. Pokud chcete rozvádět vzduch samotíží (bez pomoci ventilátoru), může být potrubí dlouhé max. cca 6m a to za předpokladu vedení vždy směrem nahoru. V případě, že použijete externí ventilátor, může být rozvod dlouhý až 30 m. Záleží však na typu a výkonu ventilátoru.

Systém teplovzdušných rozvodů pomocí ventilátoru

Jako u samotížného rozvodu však i zde platí určitá pravidla, která je třeba zachovat, aby byl provoz bezpečný a účinný.

Při volbě správného ventilátoru je nejdůležitější jeho výkon. Tzn. kolik vzduchu je ventilátor schopný dodat za 1 hodinu. Měli byste vycházet z toho, aby Vámi požadovaný vytápěný prostor v m3 byl schopen ventilátor vyměnit min. třikrát za hodinu. Např. pokud budete chtít vytápět prostor o objemu 200m3 budete potřebovat ventilátor, který je schopen vyměnit vzduch o objemu 600 m3/hod.

Pro průchod stropem se opět potřeba využít pouze izolovaného potrubí a bezpečný prostup konstrukcí. Před samotný ventilátor je vhodné umístit mechanický filtr nečistot, který zachycuje prachové částice a chrání tak systém od nečistot.

Každý ventilátor má v sobě zabudovaný termostat, který je možno nastavit na vyhovující teplotu, při které má začít pracovat. Jakmile se v krbu zatopí a teplota dosáhne teploty nastavené na termostatu, ventilátor se automaticky zapne a začne rozvádět teplý vzduch do místnosti. Jakmile se v krbu topit přestane a teplota po čase klesne pod nastavenou hodnotu, ventilátor se sám vypne. Celý systém je tak zcela automatický.

Pacific Energy Regency Napoleon Hampton Caframo Hultafors

Důležité informace

Kontakt

tuto prodejnu jsme přestěhovali do centrály do Kyšic u Plzně, Polní 246

Mobil: +420 775 166 740
Email: obchod@nasedvere.cz